Hemen
Başvur

Hemen Başvur

Lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Paylaştığınız bilgiler size en uygun teklifleri sunmak üzere Merkür Net sistemlerine aktarılacaktır. Başvurunuz esnasında paylaşacağınız bilgiler Merkür Net ürün ve kampanyaları hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi ve iletişime geçilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir. Bu bilgiler Sanal Santral Telekomünikasyon Tic. A.Ş. tarafından işlenecek ve belirtilen amaçlar haricinde kullanılmayacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sahip olduğunuz haklarınız için buraya tıklayın.

Merkür Net - Başka Operatörden Geçme

Başka Operatörden Geçme

Diğer internet servis sağlayıcılarından aldığınız hizmeti Merkür’e taşımak için şimdi başvurun.

Başvur, Arayalım
 • Başvuru İçin Gerekli Bilgiler
  1) Hizmet Numarası: Bağlantı numarası, XDSL numarası ya da servis numarası olarak da adlandırılabilir. Geçiş işleminin gerçekleştirilmesi için bu numaranın başvuru esnasında aktivasyon ekibine iletilmesi gerekmektedir. XDSL numaranı servis aldığın internet sağlayıcıdan gelen faturanın üzerinde ya da mevcut internet servis sağlayıcına ait Online İşlemler Merkezi’nde bulabilirsin.
  2) Sabit Telefon Numarası: İnternet hizmeti ile birlikte alınan sabit telefona ait numaradır.
  3) Hizmet Numarası: İnternet tipleri ADSL,VDSL ve Fiber olarak 3’e ayrılmaktadır. Kullanmış olduğunuz internet tipini, başvurusu esnasında müşteri temsilcimize iletmeniz işlemleri hızlandırarak Merkür’e geçişinizi kolaylaştıracaktır.
  4) Detaylı Adres Bilgisi: Yanlış adrese işlem yapılmasını önlemek için başvurudan önce adrese ait ilçe, mahalle, sokak, daire detaylarının hazır bulunması süreci hızlandıracaktır.
 • Diğer internet servis sağlayıcıdaki aboneliği iptal etmek gerekir mi?
  Kullanmış olduğunuz internet hizmetinizin iptalini Merkür Net gerçekleştir. Operatörünüzü arayarak aboneliğinizi iptal ettirmenize gerek yoktur.
 • Nasıl başvuruda bulunulur?
  0850 441 03 03 Merkür Net Müşteri Hizmetleri’nden ve merkurnet.com.tr adresi üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için hat sahibinin başvuruda bulunması gereklidir.
 • Evrak Süreci
  Evrak sürecini hızlandırmak adına e-posta ile başvuru dokümanlarını talep edebilir ve imzalı dokümanlarının görsellerini bize e-posta ya da Whatsapp kanalı ile iletebilirsin. Hızlı aktivasyon için mail ile ilettiğimiz başvuru evraklarının imzalanmış görsellerini ve kimlik belgeni evrak@merkurnet.com.tr e-posta adresine veya (0850) 441 03 03 numaralı Whatsapp destek hattımıza gönderebilirsin. ***Regulatif olarak her bir müşterimizin ıslak imzalı başvuru evrağını sistemimizde bulundurmamız gerekiyor. Bu nedenle imzalı evraklarını e-posta ya da whatsapp ile bize göndermiş olsan bile ıslak imzalı evrakları kargo ile İsmet Kaptan Mahallesi, 1371 Sokak, No:5 Kat: 7/702 Alkan İş Merkezi, Konak/İzmir adresine göndermelisin.
 • Aktivasyon Süreci
  İmzalı evraklar sisteme yüklendikten sonra onay işlemleri için aranırsınız. Aboneliğiniz onayladığında aktivasyon süreci 48 saat içinde tamamlanır. Aktivasyon sürecinde mevcut internet bağlantısında herhangi bir kesilme olmaz. Merkür’ün interneti aktif olduğu zaman diğer internet hizmeti sonlanacaktır.
 • Kurulum
  Aktivasyon tamamlandığında telefonuna gelen bilgilendirme mesajı içerisinde bulunan kullanıcı adı ve şifre modem ara yüzüne girilerek internet kullanıma hazır hale gelir.
 • Cayma Karşılama
  Diğer internet servis sağlayıcıdaki internet aboneliğini Merkür Net’e taşıyan müşterilerimize Hoş Geldin indirimi sunulur. Müşteriler, taahhüt bozma faturasının aslını ya da kopyasını evrak@merkurnet.com.tr adresine internet hizmet numarası, ad-soyad ve iletişim kurulacak cep telefonu numarası bilgisi ile 60 gün içinde mail atmaları halinde yararlanabilirler. Sağlanacak indirim 6 ay boyunca ayda 40 TL olacak şekilde her ay indirim sağlayarak üstlenilir.